Spolek Česká welzlologická a cestovatelská společnost je registrovaný ve spolkovém rejstříku spisová značka L 9968, vedený u Krajského soudu v Ostravě  IČO: 22769561

Podporuje nás

EXPEDICE ALJAŠKA 2008

V roce 2008 vyrazili na Aljašku v rámci výzkumné činnosti dva obdivovatelé Jana Welzla a zakladatelé ČWCS Josef Albrecht a Martin Strouhal, kde zde již zkoumal v roce 2005.

Navštívili jsme doktora Rudyho krejčího ve Fairbanksu, s trampem Mikinem Bilinou jsme sjeli část řeky Klondike a Yukon na kánoích a setkali jsme se s pamětníkem Jana Welzla  - Johnem Gouldem. Martin Strouhal nechal vyrobit informační a pamětní desku, kterou jsme společně umístili na hrob Jana Welzla. Pak se zde sešlo malé shromáždění včetně Mikina, Kennedyových, Johna Golda a Kena Malika, který se k nám přidal, protože si  na české kořeny.

V tichosti jsme vzpomněli na našeho polárníka, který zde někde odpočívá ( snad na místě, kde má hrob) a potom se odebrali do pohostinství Snake Pit.

Informační deska slouží na hrobě dodnes a již při jejím umísťování byla tato aktivita místními průvodci kvitována s povděkem. Základy desky byly zality rumem a pivem a tak snad něco prosáklo i k našemu Janovi.

Práce na umístění desky na hrobu Eskymo Welzla v Dawson City

Předseda ČWCS u nově umístěné informační desky

Josef Albrecht při průzkumu ledovce

Pietní shromáždění na hrobu Jana Welzla

Zaoblený obdélník: Aljaška 2008
Zaoblený obdélník: Alpamayo 2013
Zaoblený obdélník: Sibiř 2013
Zaoblený obdélník: Akce/Expedice